2019
10
MAJ

Kaunertal Spring Classic 2019

12:30 | autor:
Jak co roku i w tym odwiedziliśmy austriacki lodowiec Kaunertal. Byliśmy na miejscu od 30 kwietnia do 5 maja i po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że Kaunertal Gletscher to najlepszy wybór na majówkowe zakończenie sezonu.
Na miejscu przywitała nas masa śniegu (przy górnej stacji gondoli aż 460 cm) oraz świeży opad dzięki któremu nasza przygoda zaczęła się nieoczekiwanym dniem w puchu. Chyba lepiej nie dało się rozpocząć takiego zakończenia sezonu. Powder day w maju to najlepsze co może się zdarzyć na takim wyjeździe. Polecamy korzystać z takich dni jeśli tylko macie okazję. My mieliśmy masę zabawy.
Kaunertal jak zawsze sprostał wyzwaniu. Każdego dnia czekał na nas idealnie przygotowany snowpark. Shaperzy dawali radę pomimo opadów tak żeby od rana wszystko było gotowe na przybycie rzeszy riderów.
Sam snowpark to masa przeszkód które dają ogrom zabawy wszystkim na każdym poziomie zaawansowania. W śnieg wkopane zostały proste boxy i niskie rury pcv dla tych początkujących. Znalazło się również kilka prostych rurek ze streetowym wejściem. Up rail or flatdown. Dla największych wyjadaczy czekał jak zwykle double knck, S-rail oraz wysoki rainbowrail
Oprócz sekcji jibbowej wysoki poziom trzymała cześć ze skokami. Dwie mniejsze hopy M i L usypane zostały po środku parku. Nie zabrakło też czegoś dla prawdziwych lotników. Park otwierały dwie skocznie w rozmiarze XL, obie wyprofilowane w różny sposób tak aby dawać zupełnie odmienne uczucie lotu w obu przypadkach. Wrażenie z powietrza niesamowite.
Snowpark Kaunertal nigdy nasz jeszcze nie zawiódł. Polecamy wszystkim nie tylko na Spring Classics ale przez cały sezon.
5!
PARTNERZY SERWISU